Meie koolist

Kooli sümboolika

Tartu Kunstikooli logo autor Markko Karu:

"Tean hästi, et isikupära ja keskkonna enda käe järgi kujundamine on Kunstikoolis õppivate noorte jaoks põhivajadus, mistõttu võiks kooli tunnusgraafika olla ka ajas muutuv, tühi lõuend või raam, mida meelepäraselt täita. Märgist võib välja lugeda kooli nime algustähed T ja K või ka lendseemne, mis tuulega viib teadmisi ja oskusi üle maa edasi. Täitke see siis endale meelepärase sisu, värvi või mustriga."

Alates 2007. aastast saavad Tartu Kunstikooli lõpetajad endale lõpusõrmuse. Lõpusõrmuste autoriks on Liina Lõõbas, kes kujundas sõrmused oma Kunstikooli lõputöö raames. Kui kõik sõrmused omavahel kokku panna, moodustavad need Pallase hoovis oleva labürindi. 2007 aastal sai labürindi keskmise paani endale direktor Kadi Kreis. Nüüdseks toodetakse aga igale lennule ühe kindla labürindipaaniga sõrmused.

Alates 2018 aastast tätoveerivad paljud meie lõpetajad endale sõrmuse peal oleva sümboli. Selle traditsiooni alustanud kursuse õpilane Diana meenutab naljaga: "Kunstikool oli mu elu üks valusamaid kogemusi ja tahtsin sellele lõpu panna, tehes tätoka, et talletada see valu igaveseks endasse!"

Tartu Kunstikooli logo autor Markko Karu: