Aasta Kutseõpetaja on Siim Soonsein 10. октября madleen

Aasta kutseõpetaja 2022 on Siim Soonsein Tartu Kunstikoolist.

Siim juhib koolis 3D kunstnik-kujundaja spetsialiseerumise eriala õppimist ja arengut. Ta on uuendusmeelne kutseõpetaja, kes toob haridusse põnevaid digilahendusi, õpib ise ja õpetab teisi. Ta annab hoogu liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse rakendamisele õppetöös.

Siimu jaoks on oluline õpilaste loovus ja ettevõtlikkus, mistõttu ta seostab õpinguid tulevase tööeluga. Ta pingutab selle nimel, et viia õpilased kokku inspireerivate praktikutega. Ta kutsub sageli 3D valdkonna tööandjaid kooli. Samuti võtab Siim koos õppuritega osa häkatonidest, sest seal saavad noored kohtuda arendajate, programmeerijate ja inseneridega.

Siimule meeldib õppetöös tarvitada meeskonnatööle ja probleemilahendusele suunatud meetodeid.

Siim on hariduselt insener ja kooli jõudnud läbi programmi Noored Kooli. 2020. aastal asus ta õppima Tallinna Ülikooli digitaalsete õpimängude magistriprogrammis. Tema missioon on tuua õpimängude metoodika haridusse. Siim on fantastiline õpetaja, kes on õpilaste jaoks alati olemas.