Multimeedia suuna digitaalse portfoolio nõutavad elemendid:
Visuaalne loovülesanne: “Ese ja tema lugu”.
Leia oma kodust või perekonna juurest üks ese, millel on sinu jaoks tähenduslik lugu. Ese võib olla seotud perekonna ajaloo, kultuuri või isiklike mälestustega. Kasuta esemega seotud loo edasi andmiseks multimeedia väljendusvahendeid - sobib nii fotoseeria kui ka video, animatsioon, koomiks vm segatehnika (nt fotod koos helikujundusega).
Lisaks sisaldab portfoolio veel 5 erinevat tööd, sh:
vähemalt 1 digitaalne töö (digijoonistus, animatsioon, teksti ja pildi kujundus vms),
vähemalt 1 tasapinnaline joonistus või maal vabalt valitud tehnikas (pliiats, süsi, marker, kattevärvid, akvarell jne);
oodatud on igasugused visuaalse, helilise või tekstilise väljenduse näited, nii joonistused, visandid vihikute servadel kui ka esitlused, digikunst või veebikujundused, fotod jne, samuti audio-visuaalsed näited, videoklipid, helikujundused ja muusikaline omalooming.
Nõuded digitaalses portfoolios esitatavatele töödele:
portfoolio peab olema esitatud digitaalselt (veebileht või viide pilveteenuse kaustale), kus on esitatud kõik eelnevas punktis nõutud tööd;
peab olema varustatud õpilase nimega;
veebipõhine portfoolio peab olema avalikult ligipääsetav (st ilma salasõnata). Koos avalduse esitamisega lisada viide digitaalsele portfooliole SAISis. Turvakaalutlustel mälupulgal esitatud töid vastu ei võeta.
Portfoolio näitab vastuvõtukomisjonile õpilaskandidaadi valmisolekut õppima asumiseks, huvi eriala vastu, loovust ja tööde mitmekesisust.
Portfoolioid hinnatakse ja selle põhjal tehakse esimene valik. Edasipääsenud teevad lisaks komplekskatse ja osalevad vestlusel.
Portfoolio puhul hinnatakse:
nõuetele vastavust;
õpilase loovust ja ideede originaalsust;
tehnilist teostust ja kvaliteeti;
tööde mitmekesisust ja valdkondlikku huvi.