JAANUAR 2022 Kunstikoolis 01. февраля madleen

Uus aasta Tartu Kunstikoolis algas valikainete nädalaga.

Valikaineteks olid näiteks tootearendus koostöös TSENTRiga, animatsioon, multimeediaprojekt, tänavakunst, arvutimängude prototüüpimine ja risograafia trükise loomine.

Aasta alguses on põnevust õhus rohkem kui tavaliselt, sest kolmas kursus valmistub lõpetamiseks. Juba aga jaanuarikuu lõpus helistati lõpukella meie CODE projekti kolmandale lennule, kes läbisid 4 kuud kestnud õppekava ja astusid seeläbi suure sammu sisukama portfoolio poole. Projekti tulemustest ja selle eelmistest lendudest saab lähemalt lugeda SIIT.

Saime juba aasta esimesel kuul mitmeid rõõmusõnumeid. Esiteks pälvis meie õpetaja Siim Soonsein Tartu Linna stipendiumi ning õpetaja Deniss Jeršov riikliku haridusstipendiumi. Tagatipuks selgus veel, et AkzoNobeli kunstipreemia tänavune laureaat on samuti meie õpetaja Veiko Klemmer! Palju õnne!

Hoo sai sisse ka Klass 3D+ projekt (projektijuht Aigi Kallaste), mis on koostööprojekt meie, Tamme Gümnaasiumi, Herbert Masingu kooli ning Võnnu Keskkooli vahel. Luuakse ühiskasutatavad mobiilsed klassid vajaliku tehnikaga, et õpetada üldharidusaineid ja valikained mängumetoodikat kasutades. Selleks loovad koostööpartnerid 9 õppevara, mida ka ühe õppeaasta jooksul piloteeritakse. Projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond (ESF).

Jaanuari keskel lõppes kandideerimine kevadisse õpirändesse. Õpiränne on meie koolis tohutult populaarne ja lihtne. Seda kinnitasid ka kaks välismaalt naasnud 3D eriala õpilast (Kreekast ja Taanist), kes teistega oma seiklusrohkeid reisimälestusi jagasid. "Oleks varem teadnud, et õpirändesse nii lihtne minna on!" innustasid nad kaasõpilasi. Peagi saab meie õpirändajate kogemustest lähemalt lugeda ka meie sotsiaalmeediast.

Algas aga hoopis vastuvõtt kunstnik-kujundaja jätkuõpesse ehk KUKUsse. Tegemist on 5. taseme kutseõppega, mis sobib kujundajale, kes on vabakutseline/töötab/töötu ja soovib end erialaselt täiendada või rikastada portfooliot (oluline on eelnev vastavus 4. kvalifikatsioonitaseme kujundaja kutse kompetentsidele). LOE LÄHEMALT.

Meie õpilased said jaanuarikuu jooksul kohtuda nelja erineva disaini- ja kunstivaldkonna praktikuga. Kõigepealt kohtuti tänavakunsti festivali Stencibility looja ja eestvedaja Sirlaga. Seejärel jätkati virtuaalreaalsuse ja 3D teemal virtuaalreaalsuse loovjuhi Rein Zobeli ja ülemaailmselt populaarse mängu Disco Elysiumi ühe looja Kaspar Tamsaluga. Kuu lõpus jõudsime veel Tartu Loomemajanduskeskuse juhi Külli Hanseniga mõtteid vahetada.

Lisaks osales Tartu Kunstikooli direktor Kadi Kreis möödunud kuul Eesti Kvaliteediühingu juhtimiskonverentsil "Andmed räägivad". Kadi rääkis hariduse mõõtmistest – milliste andmete põhjal me seda teeme ja kuidas või kas mõõta tulemusi loomingulises protsessis (õppimises, kunsti loomises jne).

Kuu lõpus toimus UT Pro Game Jam 2022. Pro- ja Juuniorliigas osales kokku 11 tiimi, 39 osalejat, kellest 14 olid Tartu Kunstikoolist, lisaks ka mõned meie 3D-eriala vilistlased. Koju toodi mitmeid auhindu. Nende seas kõrgeim Juuniorliiga 2. koht. Kõiki mänge saab alla laadida ja mängida:

Gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased said jaanuarikuu jooksul registreeruda Tartu Kunstikooli poolt pakutavatele valikkursustele. Rõõmsaks uudiseks oli see, et Tartu koolide õpilastele maksab nüüdsest osaluse kinni Tartu linn. Seekord olid valikus kolm põnevat kursust:

• Oma loo joonistamine. Sissejuhatus
  • Visuaalse mõtlemise alused
  • Visualiseerimine 3D modelleerimise abil

Vahva seik oli ka see, kui Naisteleht avaldas loo meie õpetaja Hillarist

NB! Eesti Rahva Muuseumis avatud Tartu Kunstikooli 70. juubelinäitus on avatud vaid selle kuu lõpuni... viimane aeg külastada!

ja... PS! TK70 graafiliste novellide kogumikud jõudsid tARTu poe lettidele müügile. Loe graafiliste novellide kogust lähemalt SIIT.

• Oma loo joonistamine. Sissejuhatus
  • Visuaalse mõtlemise alused