Meie lood

INTERVJUU ÕPILASEGA: Eva Maria Suurevälja 03. juuli madleen

Teeme tutvust Tartu Kunstikooli õpilase ja jõulustipendiumi pälvija Evaga!

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?
Olen Eva Maria Suurevälja ja olen pärit natuke Tallinnast ja natuke rohkem Tartust.

Mis erialal sa õpid?
Õpin dekoraatoriks.

Kuidas leidsid tee Tartu Kunstikooli?
Kuna tegelesin juba aastaid pidude-festarite dekomisega, tundus õige otsus naaseda kodulinna, et ruumi loomist päriselt õppida.

Millised on sinu lemmik koolipäevad/õppeained?
Triinu Teatriringi valikaines on alati tunne, et seda võiksin iga päev, terve päev teha! Ja lemmikud on ka kindlasti kõik Hillu tunnid. Ning mainimata ei saa jätta origamit voltides Anne huvitavate juttude kuulamist. Muidu üldiselt päevad, kus asjad sujuvad, kursakatega ühtne tunne ja saab palju nalja.

Mis sulle meie kooli puhul kõige enam meeldib?
Hoolimine ja vastutulelikkus.

Mida näed end tulevikus tegemas?
Näen end laval, filmi- ja teatrimaastikul figureerimas, kuid tahaks natuke kõike teha. Näitlemine, performance, multimeedia, installatsioonid.

Mis on sinu üks oluline saavutus õpingute jooksul, mille üle oled kõige uhkem?
Ilmselt teatriringis Triinu Heinsoo juhendusel, Lorette Martiniga tehtud Alkeemiku lavastus.

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?
Ei tea enne, kui proovid.

Mis on sinu kolm nõuannet neile, kes soovivad siia õppima tulla?
1) Eriala valides mõelda sellele, mida hing siiski ihaldab, mitte sellele, mis teiste arust lahe, või vanemate meelest hea, või mis rohkem raha sisse tooks. Kui süda on õiges kohas, siis kõik muu tuleb järgi.
2) Märka, mis raamistikku oled end elul lasknud seada ja milline sa tegelikult tahaksid olla ja kuhu tahaksid minna, mis on su väärtused ja kuidas kool saaks sind oma unistuste täitumisega aidata.
3) Kooliasjade virvarris pea meeles ka oma elu tõeliselt elada ja uudishimul lasta lõbusate ja vahvate kogemustega loovust toita!

Kes sa oled ja kust sa pärit oled?

Mis erialal sa õpid?
Õpin dekoraatoriks.

Kuidas leidsid tee Tartu Kunstikooli?

Millised on sinu lemmik koolipäevad/õppeained?

Mis sulle meie kooli puhul kõige enam meeldib?
Hoolimine ja vastutulelikkus.

Mida näed end tulevikus tegemas?

Mis on sinu üks oluline saavutus õpingute jooksul, mille üle oled kõige uhkem?

Mis on kõige õpetlikum mõttetera, mida võtad siit koolist kaasa?
Ei tea enne, kui proovid.

Mis on sinu kolm nõuannet neile, kes soovivad siia õppima tulla?