MAI 2022 Kunstikoolis 06. июня madleen

Möödunud kuul toimus meie viimane avatud uste päev ning nüüd, juuni algul, lõppes ka vastuvõtt 2022/23 õppeaastaks. Loe lisaks, mis ootab kandideerinud õpilasi ees SIIT. Nüüd ootame teid aga kandideerima disanKUVAsse ehk teise taseme kutseõppesse, mis kestab ühe õppeaasta.

Mai alguses avasime Tartu Kunstikooli legendaarse direktori, kunstniku ja maaliõpetaja Harri Puderselli 100. sünniaastapäevale pühendatud näituse. Pudersellist saab lähemalt lugeda Sirbist, meie õpetaja Leili Parhomenko artiklist.

Põnevat lugemist leiab ka meie enda kodulehelt. Õpipoisi õppe lõpetanud Tuulike jagab oma kogemusi, miks peaks täiskasvanu tagasi kooli tulema ja mis teda seal ees ootab.

Seekord jagas meie sotsiaalmeedias oma õpirände kogemusi Xenia, kes viibib Islandil. Kuu lõpus käisid õpirändes ka meie töötajad. Käidi nii uute potensiaalsete partneritega kohtumas kui ka juba lõppeva projekti partneritega otsi kokku võtmas. Külastati Norrat, Bulgaariat ja Rumeeniat. Nendest seiklustest saate juba peagi meie kodulehelt ja sotisaalmeediast lugeda.

Tartu Kunstikooli külastasid omakorda Armeenia Haridusministeeriumi töötajad ning paljud meie õpetajad käisid erinevates Eesti asutustes stažeerimas. Käidi näiteks Tallinna Tehnoloogiakõrgkoolis, Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liidus, G. Otsa nimelises Muusikakoolis, Kliendikesksuse Arendus OÜ's ja Räpina Muuseumis. Räpinas käisid nädalasel floristika kursusel ka meie 2. ja 3. kursuse dekoraatorid.

Lisaks käisime koos partnerkoolidega Männiku talus Klass 3D+ projekti edasi arendamas. Kahe päeva jooksul astuti tubli samm edasi hariduslike mängude koostamise suunas.

Prima Vista kunstiprogrammis olid meie õpetajatest esindatud Kalli Kalde, Marina Aleksejeva, Anne Rudanovski ja külalisõpetaja Rauno Thomas Mossi näitused. Vaata lähemalt SIIT.

Korraldasime OskusteÖÖd. Eesti kutsekoolid, sealhulgas Tartu Kunstikool, avasid oma uksed ning pakkusid erinevaid põnevaid tegevusi. Tartu Kunstikoolis toimus kolma tasuta töötuba: VR-maalimine, märkide valmistamine ja stencili tegemine. Pole hullu, kui ilma jäid. OskusteÖÖ toimub igal aastal ning näeme juba järgmisel korral!

Kuu keskel toimus meeleolukas jaanikeste ristimine. Sügisel viiruse ohu tõttu ära jäänud traditsiooniline esimese kursuse ristimine oli kevadise sooja ilmaga veelgi vahvam. Proovile tuli panna ka oma vähem kasutatud meeled, sest silmade kasutamine ei olnud alati võimalus. Otseloomulikult kaitsti ära ka portfoolio ning anti pidulik vanne.

Kui esimene kursus ristiti ära, siis viimane kursus sooritas riigieksameid. Matemaatika riigieksam toimus Tartu Kunstikoolis koha peal. Eksamid saabusid turvaliselt kohale valvuri seltsis.

Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse agentuur tunnustas hindamatu panuse eest Tartu Kunstikooli rahvusvaheliste suhete koordinaatorit Ave Leeki.

Alustasime CODE projekti n-ö satelliit grupiga CODE-UA ehk grupp Ukraina noortest, kes sooviksid Eestis disainivaldkonna hariduse omandada. CODE-UA grupp alustas kuue noorega. Nende õpe kestab 6 nädalat, 12. maist 17. juunini.