News

APRILL 2022 Kunstikoolis 02. May madleen


Esimesel aprillil algas vastuvõtt Tartu Kunstikooli 2022/23 õppeaastaks. Tutvu vastuvõtutingimuste ja spetsialiseerumistega SIIN. Kui oled oma portfoolio osas veel kõhklev, ootame sind kindlasti meie ettevalmistuskursusele.

Tänu lisarahastusele alustas apriili alguses tööd ka neljas ja ühtlasi viimane grupp CODE projekti õpilasi. Kui oled samuti huvitatud ilma haridusnõudeta 2. taseme kutseõppest, soovitame juunis kandideerida meie disanKUVA õppekavale.

Aprillikuusse mahtus üks põnev valikainete nädal. Üks väljakutset pakkuvamaid valikaineid oli seinamaal. Meie õpilased sõitsid Põlvasse, kus nad nädala jooksul lasteaeda Mesimumm kauni teose lõid.

Tegime mitmel korral koostööd teiste koolidega. Näiteks kutsekoolide kommunikatsioonitöötajad kohtusid Haapsalu Kutsehariduskeskuses ning kuu lõpus kohtusid õppejuhid siin sama meie juures Tartus. Lisaks alustasid mitmed Eestis kunstiharidust pakkuvad koolid omavahel koostööd, et muuta meie igapäevane töö keskkonnasäästlikumaks. Aprilli lõpus osalesime Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu kevadseminaril Rakveres.

Meie õpilased teevad ettevõtluse aine raames heategevuslikku projekti, mille tulu annetatakse 100% Ukraina Kultuurikeskusele. Leiate neid FB leheküljelt Päevalill Disain. Osa nende loomingut on seal juba üleval, kuid tootevalik täieneb jooksvalt. Lisaks asus aprillis Tartu Kunstikooli õppima esimene Ukraina sõjapõgenik. Meil on valmisolek õppekohta pakkuda ka teistele sõjapõgenikele.

Selleks, et toetada haridustöötajaid, kellel on tundides muukeelseid õpilasi, on hea kasutada visuaalset keelt, mis soodustab kommunikatsiooni, õppeprotsessi ennast ning väljendamisoskust. Tartu Kunstikool töötas välja tasuta koolituse "Visuaalne õpetaja", et visuaalse keele oskusi ka teiste õptajatega jagada.

Aprillis toimusid ka esimesed praktikajuhendajate koolitused Põhja-Eestis ning mais ootab ees sama koolitus ka Lõuna-Eestis. Aprillis kohtusid Tallinnas ARSi kunstilinnakus ka meie praktikapartnerid.

Aprillis sai tutvuda meie õpirändajate tegemistega Islandil ja Prantsusmaal. Lisaks külastasid meie töötajad aprilli alguses Hispaaniat, et alustada seal uut koostööd Malagas asuva kujundusgraafikat õpetava kooliga. Meie juures viibisid kuu alguses aga sisekujunduse õpilased Lätist ning Lätisse jõudsime kuu lõpus Interreg projekti raames ka ise.

Kuu viimasel päeval algas rahvusvaheline võistlus Global Skills Challenge, mida veab Austraalia. Graafilises disainis esindab Eestit Carol Soovik, Tartu Kunstikooli vilistlane.

Tartu Postimehest sai möödunud kuul lugeda meie vilistlase Jelena elust ja karjäärist dekoraatorina. 26. aprillil avati Tampere Majas meie õpetaja Rein Maantoa kalligraafia näitus „Tähtedest see algas”. Prima Vista kunstiprogrammis on meie õpetajate Kalli Kalde, Marina Aleksejeva, Anne Rudanovski ja külalisõpetaja Rauno Thomas Mossi näitused. Vaata lähemalt SIIT.

Aprilli lõpus avasime taas oma uksed ka kõigile Kunstikooli huvilistele. Selle aasta viimane avatud uste päev toimub 24. mail. Ootame teid ka õpilasvarjuks!

Esimesel aprillil algas vastuvõtt Tartu Kunstikooli 2022/23 õppeaastaks. Tutvu vastuvõtutingimuste ja spetsialiseerumistega SIIN. Kui oled oma portfoolio osas veel kõhklev, ootame sind kindlasti meie ettevalmistuskursusele.

Tänu lisarahastusele alustas apriili alguses tööd ka neljas ja ühtlasi viimane grupp CODE projekti õpilasi. Kui oled samuti huvitatud ilma haridusnõudeta 2. taseme kutseõppest, soovitame juunis kandideerida meie disanKUVA õppekavale.

Aprillikuusse mahtus üks põnev valikainete nädal. Üks väljakutset pakkuvamaid valikaineid oli seinamaal. Meie õpilased sõitsid Põlvasse, kus nad nädala jooksul lasteaeda Mesimumm kauni teose lõid.

Tegime mitmel korral koostööd teiste koolidega. Näiteks kutsekoolide kommunikatsioonitöötajad kohtusid Haapsalu Kutsehariduskeskuses ning kuu lõpus kohtusid õppejuhid siin sama meie juures Tartus. Lisaks alustasid mitmed Eestis kunstiharidust pakkuvad koolid omavahel koostööd, et muuta meie igapäevane töö keskkonnasäästlikumaks. Aprilli lõpus osalesime Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu kevadseminaril Rakveres.

Meie õpilased teevad ettevõtluse aine raames heategevuslikku projekti, mille tulu annetatakse 100% Ukraina Kultuurikeskusele. Leiate neid FB leheküljelt Päevalill Disain. Osa nende loomingut on seal juba üleval, kuid tootevalik täieneb jooksvalt. Lisaks asus aprillis Tartu Kunstikooli õppima esimene Ukraina sõjapõgenik. Meil on valmisolek õppekohta pakkuda ka teistele sõjapõgenikele.

Selleks, et toetada haridustöötajaid, kellel on tundides muukeelseid õpilasi, on hea kasutada visuaalset keelt, mis soodustab kommunikatsiooni, õppeprotsessi ennast ning väljendamisoskust. Tartu Kunstikool töötas välja tasuta koolituse "Visuaalne õpetaja", et visuaalse keele oskusi ka teiste õptajatega jagada.

Aprillis toimusid ka esimesed praktikajuhendajate koolitused Põhja-Eestis ning mais ootab ees sama koolitus ka Lõuna-Eestis. Aprillis kohtusid Tallinnas ARSi kunstilinnakus ka meie praktikapartnerid.

Aprillis sai tutvuda meie õpirändajate tegemistega Islandil ja Prantsusmaal. Lisaks külastasid meie töötajad aprilli alguses Hispaaniat, et alustada seal uut koostööd Malagas asuva kujundusgraafikat õpetava kooliga. Meie juures viibisid kuu alguses aga sisekujunduse õpilased Lätist ning Lätisse jõudsime kuu lõpus Interreg projekti raames ka ise.

Kuu viimasel päeval algas rahvusvaheline võistlus Global Skills Challenge, mida veab Austraalia. Graafilises disainis esindab Eestit Carol Soovik, Tartu Kunstikooli vilistlane.

Tartu Postimehest sai möödunud kuul lugeda meie vilistlase Jelena elust ja karjäärist dekoraatorina. 26. aprillil avati Tampere Majas meie õpetaja Rein Maantoa kalligraafia näitus „Tähtedest see algas”. Prima Vista kunstiprogrammis on meie õpetajate Kalli Kalde, Marina Aleksejeva, Anne Rudanovski ja külalisõpetaja Rauno Thomas Mossi näitused. Vaata lähemalt SIIT.

Aprilli lõpus avasime taas oma uksed ka kõigile Kunstikooli huvilistele. Selle aasta viimane avatud uste päev toimub 24. mail. Ootame teid ka õpilasvarjuks!