Uudised

APRILL 2023 Kunstikoolis 02. mai madleen


Aprillis algas vastuvõtt Tartu Kunstikooli 2023/2024 õppeaastaks. TK õppimisvõimalustega oli võimalik tutvuda 25. aprillil toimunud avatud uste päeval ning 27. aprillil toimunud avatud uste päeval ukraina õpilastele. Selle aasta viimane avatud uste päev toimub juba 12. mail. Tartu Kunstikooliga saad tutvuda ka siin videos.

Tartu Kunstikooli fuajees avati 4. aprillil KUKU jätkuõppe grupi näitus "Linnupesa", mis on avatud kuni 4. maini. Pallase raamatukogus oli aprillikuus üleval näitus "Eesti kauneimad raamatud 2022". Pallase raamatukogus toimus ka kohtumine kunstnike Eva Jänese ja Reeli Kõivuga.

Meie õpilased osalesid rahvusvahelisel kutsevõistlusel Prin(t)ouch. Fotovõistlusel osalesid Reti Natalie Nael ja Anastassia Niženskaja, juhendas Zeinäb Mirzojeva. Graafilise disaini võistlusel osalesid Arli Orlovski ja Kermo Lukas, juhendas Janika Nõmmela.

Möödunud kuul lõppes Tartu Kunstikooli Tallinna Ukraina õppegrupil koostöös EKAga Ukraina lasteaia kujunduste projekt. Ülesandeks oli kujundada 4 ruumi, ca 120m2 seinapinda uute Ukraina linnadesse ehitatavate lasteaedade komplekside jaoks. Meie õpilased esitasid kokku 4 tööd ja meie õpilane Mariia Nebis pälvis žürii eripreemia.

Areneme aina ukrainakeelsete õpilaste õpetamises. Näiteks käis aprillis meid koolitamas Annelinna Gümnaasiumi meeskond, kes rääkis lähemalt, kuidas õpetada mitmekeelses klassiruumis. Meie kodulehelt saab lugeda ka sellest, kuidas kasutame oma õppetöös ära TÜ abiõpetajaid, et ukrainlastele eesti keelt õpetada.

Valikainetenädalal valmis taaskord hulk põnevaid töid. Näiteks meie kaasaegse kunsti valikaine "Kaasaegne kunst Instagrami ajastul" üheks ülesandeks oli külastada näitusi ja teha seal sotsiaalmeedia jaoks pilte, mis oleks kunstiteostega läbimõeldult suhestatud.

Kevadele kohaselt algas aprillis riigieksamite hooaeg. Emakeele eksami sooritas 17 TK õpilast. Lisaks sooritas seitse meie õpilast Cambride Advanced inglise keele eksami.

Aprillikuus tähistas oma 80. juubelit meie pikaajaline õpetaja Leili Parhomenko. Lisaks 80. juubelile täitus Leilil ka 50. aastat õpetajana.

Aprillis eetris olnud "OP" saate 33. minutil räägib intervjuus Ove Peterselliga Tartu Kunstikooli dekoraatori eriala vilistlane Berta Kelder oma dekoraator-butafooria õpingutest. Oma huvi teatri vastu leidis ta just meie juures õppides.

Aprillis algas vastuvõtt Tartu Kunstikooli 2023/2024 õppeaastaks. TK õppimisvõimalustega oli võimalik tutvuda 25. aprillil toimunud avatud uste päeval ning 27. aprillil toimunud avatud uste päeval ukraina õpilastele. Selle aasta viimane avatud uste päev toimub juba 12. mail. Tartu Kunstikooliga saad tutvuda ka siin videos.

Tartu Kunstikooli fuajees avati 4. aprillil KUKU jätkuõppe grupi näitus "Linnupesa", mis on avatud kuni 4. maini. Pallase raamatukogus oli aprillikuus üleval näitus "Eesti kauneimad raamatud 2022". Pallase raamatukogus toimus ka kohtumine kunstnike Eva Jänese ja Reeli Kõivuga.

Meie õpilased osalesid rahvusvahelisel kutsevõistlusel Prin(t)ouch. Fotovõistlusel osalesid Reti Natalie Nael ja Anastassia Niženskaja, juhendas Zeinäb Mirzojeva. Graafilise disaini võistlusel osalesid Arli Orlovski ja Kermo Lukas, juhendas Janika Nõmmela.

Möödunud kuul lõppes Tartu Kunstikooli Tallinna Ukraina õppegrupil koostöös EKAga Ukraina lasteaia kujunduste projekt. Ülesandeks oli kujundada 4 ruumi, ca 120m2 seinapinda uute Ukraina linnadesse ehitatavate lasteaedade komplekside jaoks. Meie õpilased esitasid kokku 4 tööd ja meie õpilane Mariia Nebis pälvis žürii eripreemia.

Areneme aina ukrainakeelsete õpilaste õpetamises. Näiteks käis aprillis meid koolitamas Annelinna Gümnaasiumi meeskond, kes rääkis lähemalt, kuidas õpetada mitmekeelses klassiruumis. Meie kodulehelt saab lugeda ka sellest, kuidas kasutame oma õppetöös ära TÜ abiõpetajaid, et ukrainlastele eesti keelt õpetada.

Valikainetenädalal valmis taaskord hulk põnevaid töid. Näiteks meie kaasaegse kunsti valikaine "Kaasaegne kunst Instagrami ajastul" üheks ülesandeks oli külastada näitusi ja teha seal sotsiaalmeedia jaoks pilte, mis oleks kunstiteostega läbimõeldult suhestatud.

Kevadele kohaselt algas aprillis riigieksamite hooaeg. Emakeele eksami sooritas 17 TK õpilast. Lisaks sooritas seitse meie õpilast Cambride Advanced inglise keele eksami.

Aprillikuus tähistas oma 80. juubelit meie pikaajaline õpetaja Leili Parhomenko. Lisaks 80. juubelile täitus Leilil ka 50. aastat õpetajana.

Aprillis eetris olnud "OP" saate 33. minutil räägib intervjuus Ove Peterselliga Tartu Kunstikooli dekoraatori eriala vilistlane Berta Kelder oma dekoraator-butafooria õpingutest. Oma huvi teatri vastu leidis ta just meie juures õppides.