Uudised

Ei, õpiränne ei peatu, ei-ei 09. aprill madleen

Meil on rõõmus uudis! Nimelt sai Tartu Kunstikool taaskord Erasmuse akrediteeringu. See võimaldab meil ka järgmise seitsme aasta jooksul korraldada aktiivselt ja paindlikult nii õppijate kui töötajate rahvusvahelist õpirännet.


Oleme olnud loovad! Kuigi füüsilised reisimisvõimalused on piiratud, saab rahvusvahelist õpirännet korraldada ka virtuaalselt või kombineerituna. Seda võimaldab näiteks kunsti tegemine liitreaalsuses. Tartu Kunstikooli ja Keuda Pekka Haloneni akadeemia õpiränduritel valmib liitreaalsusnäitus, mis avatakse 3. mail Helsingi Kaablitehases. Praktikat juhendavad mõlema kooli õpetajad ja Soome partnerettevõtte 3D Beari esindaja.

Meie kooli õpetajatest juhendavad Erich Brutus, Anne Rudanovski ja Siim Soonsein. Brutus võttis projekti kokku: "Mis selle suurem mõte on, on ju ikkagi see, et antud tehnoloogia võimaldab kunstiteoseid vaadelda sõltumata asukohast virtuaalselt. Ja ehedalt! Teos manatakse päris olemasolevasse keskkonda."

 

Oleme olnud loovad! Kuigi füüsilised reisimisvõimalused on piiratud, saab rahvusvahelist õpirännet korraldada ka virtuaalselt või kombineerituna. Seda võimaldab näiteks kunsti tegemine liitreaalsuses. Tartu Kunstikooli ja Keuda Pekka Haloneni akadeemia õpiränduritel valmib liitreaalsusnäitus, mis avatakse 3. mail Helsingi Kaablitehases. Praktikat juhendavad mõlema kooli õpetajad ja Soome partnerettevõtte 3D Beari esindaja.

Meie kooli õpetajatest juhendavad Erich Brutus, Anne Rudanovski ja Siim Soonsein. Brutus võttis projekti kokku: "Mis selle suurem mõte on, on ju ikkagi see, et antud tehnoloogia võimaldab kunstiteoseid vaadelda sõltumata asukohast virtuaalselt. Ja ehedalt! Teos manatakse päris olemasolevasse keskkonda."