Uudised

Kunstitunnid koostöös AS Hoolekandeteenused Tartu kodudega 29. november Tartu Kunstikool


Tänavu oktoobris nägi ilmavalgust idee, et Tartu Kunstikooli esimese kursuse dekoraatorid võiksid teha koostööd AS Hoolekandeteenused Tartu kodudega. Eesmärgiks on viia läbi kunstitunnid neljal korral ajavahemikus november–detsember 2018 ja tuua rõõmu läbi loomingulise lähenemise.
 
Osalejateks 15 Hoolekandeteenuste klienti etteregistreerimisel. Sisuks peamiselt pintslita maal, kuid tegeletakse ka joonistamise, kollaaži jms. Viimasel kohtumisel saavad kõik osalejad nautida valminud töödest näitust, meisterdada soovi korral jõuluehteid ja jagada kogemusi. Tunnid toimuvad viies erinevas kodus, viimasel päeval on kohtumine ühine. Ürituse vältel on kaamerasilm jäädvustanud ilusaid hetki ning plaanis on üheskoos tööde valmimise protsessi kaeda. Midagi maitsvat käib ka kindlasti asja juurde.
 
Koostöö AS Hoolekandeteenuste Tartu kodudega on nii kogu planeerimise osas kui ka muidu sujunud väga hästi. Siinkohal sügav kummardus Liis Siilbekile, kes ilmselgelt toimetab oma tegemistes armastusega. Tundide läbiviimine on senini möödunud kõikide osapoolte jaoks meeldivalt ja usun, et see on nõnda ka jätkuvalt. Vastuvõtt oli soe ja avatud, keskkond turvaline ning meeldiv. Inimesed osavõtlikud, teineteist toetavad ja sõbralikud.
Olen arvamusel, et selles projektis ei ole õpetajaid ega õpilasi, pigem toimub nauditav jagamis protsess, mille läbi kasvame ja avardume me kõik.
 
Antud projektil on paigas lõpukuupäev, milleks on 10.12.18. See aga võiks olla hoopis millegi suurema algus. AS Hoolekandeteenused on vägagi huvitatud koostöö jätkamisest Tartu Kunstikooliga ja leidmaks uusi koostööpartnereid teistestki valdkondadest.
 
Seega järgnev üleskutse on vabatahtlike leidmiseks!
Hoolekandeteenused on valmis vabatahtlikega suhtlema ka inglise ja vene keeles.
 
Kui Sa tunned, et soovid osaleda tulevikus sarnastes projektides, oled avasüli meie sekka oodatud.
Pole oluline, kas oled noor või juba veidi küpsemas eas, õpilane või õppejõud, pottsepp või pagar, töötad või kodune. Mis iganes asjaga Sa tegeled - kui tunned, et soovid panna oma õla alla ükskõik millisel kujul, palun võta meiega ühendust! Jagame rõõmu!
 
 

liis.siilbek@hoolekandeteenused.ee

karoliina.kuusemaa@tartukunstikool.ee

 

 

Lisaks:

Tartu Kunstikooli õpilased tundide läbiviimisest.

Maarika 1D: "Minu ja Angelina tunnid on möödunud väga meeldivas õhkkonnas. Oleme tänulikud selle eest, et saime võimaluse jagada oma kogemusi nendega, kellel kunstiga nii lähedast kokkupuudet pole.

Loodetavasti oli meie õpilastel sama tore ja nad maalivad ka edaspidi. Vahel on vaja vaid pisikest tõuget, et tõeline anne ennast ilmutaks!"

Andra  1 3D: "Kulgenud täitsa okeilt,sujuvalt ja rahulikult.Lahe,et sellist asja teeme!"

Galerii: https://www.tartukunstikool.ee/et/galeriid/tartu-kunstikooli-opilaste-kunstitunnid-hoolekandeteenuste-tartu-kodus

                                            

Tänavu oktoobris nägi ilmavalgust idee, et Tartu Kunstikooli esimese kursuse dekoraatorid võiksid teha koostööd AS Hoolekandeteenused Tartu kodudega. Eesmärgiks on viia läbi kunstitunnid neljal korral ajavahemikus november–detsember 2018 ja tuua rõõmu läbi loomingulise lähenemise.
 
Osalejateks 15 Hoolekandeteenuste klienti etteregistreerimisel. Sisuks peamiselt pintslita maal, kuid tegeletakse ka joonistamise, kollaaži jms. Viimasel kohtumisel saavad kõik osalejad nautida valminud töödest näitust, meisterdada soovi korral jõuluehteid ja jagada kogemusi. Tunnid toimuvad viies erinevas kodus, viimasel päeval on kohtumine ühine.
Ürituse vältel on kaamerasilm jäädvustanud ilusaid hetki ning plaanis on üheskoos tööde valmimise protsessi kaeda. Midagi maitsvat käib ka kindlasti asja juurde.
 
Koostöö AS Hoolekandeteenuste Tartu kodudega on nii kogu planeerimise osas kui ka muidu sujunud väga hästi. Siinkohal sügav kummardus Liis Siilbekile, kes ilmselgelt toimetab oma tegemistes armastusega. Tundide läbiviimine on senini möödunud kõikide osapoolte jaoks meeldivalt ja usun, et see on nõnda ka jätkuvalt. Vastuvõtt oli soe ja avatud, keskkond turvaline ning meeldiv. Inimesed osavõtlikud, teineteist toetavad ja sõbralikud.
Olen arvamusel, et selles projektis ei ole õpetajaid ega õpilasi, pigem toimub nauditav jagamis protsess, mille läbi kasvame ja avardume me kõik.
 
Antud projektil on paigas lõpukuupäev, milleks on 10.12.18. See aga võiks olla hoopis millegi suurema algus. AS Hoolekandeteenused on vägagi huvitatud koostöö jätkamisest Tartu Kunstikooliga ja leidmaks uusi koostööpartnereid teistestki valdkondadest.
 
Seega järgnev üleskutse on vabatahtlike leidmiseks!
Hoolekandeteenused on valmis vabatahtlikega suhtlema ka inglise ja vene keeles.
 
Kui Sa tunned, et soovid osaleda tulevikus sarnastes projektides, oled avasüli meie sekka oodatud.
Pole oluline, kas oled noor või juba veidi küpsemas eas, õpilane või õppejõud, pottsepp või pagar, töötad või kodune. Mis iganes asjaga Sa tegeled - kui tunned, et soovid panna oma õla alla ükskõik millisel kujul, palun võta meiega ühendust! Jagame rõõmu!
 
 

liis.siilbek@hoolekandeteenused.ee

karoliina.kuusemaa@tartukunstikool.ee

 

 

Lisaks:

Tartu Kunstikooli õpilased tundide läbiviimisest.

Maarika 1D: "Minu ja Angelina tunnid on möödunud väga meeldivas õhkkonnas. Oleme tänulikud selle eest, et saime võimaluse jagada oma kogemusi nendega, kellel kunstiga nii lähedast kokkupuudet pole.

Loodetavasti oli meie õpilastel sama tore ja nad maalivad ka edaspidi. Vahel on vaja vaid pisikest tõuget, et tõeline anne ennast ilmutaks!"

Andra  1 3D: "Kulgenud täitsa okeilt,sujuvalt ja rahulikult.Lahe,et sellist asja teeme!"

Galerii: https://www.tartukunstikool.ee/et/galeriid/tartu-kunstikooli-opilaste-kunstitunnid-hoolekandeteenuste-tartu-kodus