Uudised

MAI 2024 Kunstikoolis 04. juuni madleen


Maikuus täitus Tartu linnaruum Tartu Kunstikooli noorte kunstnike näituseprojekti näitustega. Näitused olid üleval TÜ raamatukogus, Tartu KaubamajasTYPAs ja Jakobi galeriis.

Lisaks särasid meie õpilased Oskuste festivalil Noor Meister 2024. Kujundusgraafikud, Ariana Sigin ja Arli Orlovski, saavutasid võistlusel 1. ja 2. koha! Ning meie stilistidel oli Eestis esimest korda võimalus osaleda kutsemeistrivõistlusel, luues HOIA brändi parfüümile "Bella Balerina" reklaamfoto.

Põhihariduse baasil õppijad seisid maikuus silmitsi ka riigieksamitega.

Eesti Töötukassa ja meie õpilaste koostöös valmis näitus "Homsed horisondid", mis kutsub avastama tuleviku ameteid ning elukutseid.

Kunstikooli teatriringi õpilased osalesid kirjandusfestivali PrimaVista tõlkebüroos, kus tõlgiti kirjanikelt ja mööduvatelt inimestelt kogutud lauseid torudesse, sillutisse, taignasse, loosungitesse ja nii edasi.

Meie töötajad viibisid maikuus õpirändes Prantsusmaal ja Islandil. Meid külastasid aga Baskimaa koolijuhid. Kõiki meie edaspidiseid õpirände lugusid on võimalik lugeda meie uuest Erasmuse blogist SIIN.

Õppeaasta viimane rohehommik oli rahvusvaheline ja läks eestrisse Riiast. Rohehommikul esinesid meie direktor Kadi Kreis ja projektijuht Juta Vallikivi.

Tartu Kunstikoolis toimus suur rahvusvaheline seminar, mis keskendus jätkusuutlikusele disainihariduses. Kohal olid meie partnerid Soomest, Norrast, Ungarist, Hispaaniast, Itaaliast, Saksamaalt ja Iirimaalt! Seminaripäevadesse jätkus ka mitmeid põnevaid töötube - nt paberi tegemine - ja ekskursioone ning isegi õhtust tantsu.

Roheteemad olid veel fookuses TK töötajate koostööajal, kus vaatasime, kuidas siduda rohepädevused üldoskustesse ja erialadesse.

Võõrustasime koos Pallasega vabariiklikku kunstiolümpiaadi. Meie majad voolasid maikuu alguses täis suurepäraseid noori põhikooli ja gümnaasiumi kunstnikke, kellele jagasime omalt poolt ka eripreemiaid.

Mai keskel toimus juba teist korda Karlova päevade raames kolme kooli (Tartu Kunstikool, Pallas, Karlova kool) festival KarlovARTS. Toimus suur laat ning õpilased said võimaluse särada ka laval. Lisaks oli võimalik tutvuda õppehoonetega läbi majatuuride. Kindlasti ootame teid järgmisel aastal tagasi!

Meie õppejuht Roosi Nemliher naases haridusjuhtide praktikalt Ericssonist ja kutsus nende töötajad nüüd hoopis meile päevaks külla.

Aparaaditehase ruumides toimus avastuslik seminar Tartu Kunstikooli perele ja koostööpartneritele: Augmented Reality (AR) in Vocational Education: Hololens 2 and Dynamics 365 Guides, mille viis läbi Ville Palkinen Tampere Rakenduskõrgkoolist.

Lõpetasime kestlike tehnoloogiate õppekava õpetajate väljakoolitamise põneva linnasafariga. Tutvustasime õppekava esimest korda ka füüsilises ruumis Aparaaditehases. Materjaliringluse või multimeedia erialadele saab kandideerida kuni 12. juunini.

Kuu lõpus toimus selle aasta viimane avatud uste päev koolis kohapeal. Vastuvõtt kujundaja õppekava põhiõppesse lõppeb 9. juunil. Avasime vastuvõtu ka disaini kutsevaliku aastale, millest saab lähemalt lugeda SIIN.

Maikuus täitus Tartu linnaruum Tartu Kunstikooli noorte kunstnike näituseprojekti näitustega. Näitused olid üleval TÜ raamatukogus, Tartu KaubamajasTYPAs ja Jakobi galeriis.

Lisaks särasid meie õpilased Oskuste festivalil Noor Meister 2024. Kujundusgraafikud, Ariana Sigin ja Arli Orlovski, saavutasid võistlusel 1. ja 2. koha! Ning meie stilistidel oli Eestis esimest korda võimalus osaleda kutsemeistrivõistlusel, luues HOIA brändi parfüümile "Bella Balerina" reklaamfoto.

Põhihariduse baasil õppijad seisid maikuus silmitsi ka riigieksamitega.

Eesti Töötukassa ja meie õpilaste koostöös valmis näitus "Homsed horisondid", mis kutsub avastama tuleviku ameteid ning elukutseid.

Kunstikooli teatriringi õpilased osalesid kirjandusfestivali PrimaVista tõlkebüroos, kus tõlgiti kirjanikelt ja mööduvatelt inimestelt kogutud lauseid torudesse, sillutisse, taignasse, loosungitesse ja nii edasi.

Meie töötajad viibisid maikuus õpirändes Prantsusmaal ja Islandil. Meid külastasid aga Baskimaa koolijuhid. Kõiki meie edaspidiseid õpirände lugusid on võimalik lugeda meie uuest Erasmuse blogist SIIN.

Õppeaasta viimane rohehommik oli rahvusvaheline ja läks eestrisse Riiast. Rohehommikul esinesid meie direktor Kadi Kreis ja projektijuht Juta Vallikivi.

Tartu Kunstikoolis toimus suur rahvusvaheline seminar, mis keskendus jätkusuutlikusele disainihariduses. Kohal olid meie partnerid Soomest, Norrast, Ungarist, Hispaaniast, Itaaliast, Saksamaalt ja Iirimaalt! Seminaripäevadesse jätkus ka mitmeid põnevaid töötube - nt paberi tegemine - ja ekskursioone ning isegi õhtust tantsu.

Roheteemad olid veel fookuses TK töötajate koostööajal, kus vaatasime, kuidas siduda rohepädevused üldoskustesse ja erialadesse.

Võõrustasime koos Pallasega vabariiklikku kunstiolümpiaadi. Meie majad voolasid maikuu alguses täis suurepäraseid noori põhikooli ja gümnaasiumi kunstnikke, kellele jagasime omalt poolt ka eripreemiaid.

Mai keskel toimus juba teist korda Karlova päevade raames kolme kooli (Tartu Kunstikool, Pallas, Karlova kool) festival KarlovARTS. Toimus suur laat ning õpilased said võimaluse särada ka laval. Lisaks oli võimalik tutvuda õppehoonetega läbi majatuuride. Kindlasti ootame teid järgmisel aastal tagasi!

Meie õppejuht Roosi Nemliher naases haridusjuhtide praktikalt Ericssonist ja kutsus nende töötajad nüüd hoopis meile päevaks külla.

Aparaaditehase ruumides toimus avastuslik seminar Tartu Kunstikooli perele ja koostööpartneritele: Augmented Reality (AR) in Vocational Education: Hololens 2 and Dynamics 365 Guides, mille viis läbi Ville Palkinen Tampere Rakenduskõrgkoolist.

Lõpetasime kestlike tehnoloogiate õppekava õpetajate väljakoolitamise põneva linnasafariga. Tutvustasime õppekava esimest korda ka füüsilises ruumis Aparaaditehases. Materjaliringluse või multimeedia erialadele saab kandideerida kuni 12. juunini.

Kuu lõpus toimus selle aasta viimane avatud uste päev koolis kohapeal. Vastuvõtt kujundaja õppekava põhiõppesse lõppeb 9. juunil. Avasime vastuvõtu ka disaini kutsevaliku aastale, millest saab lähemalt lugeda SIIN.