MÄRTS 2024 Kunstikoolis 01. aprill madleen

Aprilli algusega algab Tartu Kunstikoolis vastuvõtt nii kujundaja kui ka kestlike tehnoloogiate põhiõppesse. Märtsi lõpus vahetult enne pühi toimus virtuaalne avatud uste päev, kus oli võimalus meie 2024 vastuvõtuga lähemalt tutvuda. Tulevaste infotundide ja õpilamisvarjutamise kohta leiab info ikka SIIT.

Seoses kestlike tehnoloogiate õppekava avamisega otsime enda meeskonda ka uut liiget - multimeedia suuna juhtõpetajat. Tutvu tööpakkumisega SIIN. Teiste uue õppekava õpetajate väljakoolitamine jätkus märtsis toimunud õpetajate koolitusel.

Tartu Kunstikooli õppejuht Roosi Nemliher on märtsis ja aprillis juhtimispraktikal Ericssonis, Tallinas.

Märtsis külastasid meid Soome OMNIA hariduskeskuse kujundusgraafika õpetajad ning Caritas Bavaria kaudu haridustöötajad Saksamaalt. Lisaks käis meil külas Riia Janis Rozentalsi kooli maaliõpetaja Janis Sneiders. Sama kooli õpilased olid meie juures veel kaks nädalat õpirändes.

Tartu Kunstikooli õpetajate näitus “Elevandiluust torn” on Tartu Ülikooli Raamatukogus avatud veel mõned nädalad. Märtsis toimusid näituse avamine ja kuraatorituurid.

Emakeelepäeva tähistasime Pallase ja Tartu Kunstikooli töötajate ning õpilaste ühise külaskäiguga Tartu Kirjandusmuuseumisse ning lõunapausil aset leidnud lõbusa viktoriiniga.

Osalesime EKEÜ kevadseminaril “Mis on muutuste hind?” Tartus, VOCOs.

Märtsikuisel valikainete nädalal oli võimalik võtta osa bodo projektist, arhitektoonikast, kaasaegse kunsti valikainest, luua seinamaali või proovida luua figuurisketše saviga. Nende ja paljude teiste valikainete hulka mahtus ära ka ideeloome valikaine, mille üheks ülesandeks oli kasutada ära Tartu tänavanimesid erinevate kirjateoste illustreerimiseks.

Märtsis toimus Eesti VR & AR Assotsiatsiooni kohtumine Tartu Kunstikooli Aparaaditehase NK ruumides. Osalesid 3D erialajuht Siim Soonsein, 3D õpilased ja teised huvilised.

Tartu Kunstikooli õpilaste teoseid võis märtsis näha ka Värske Rõhu ajakirja kaunistamas.

Tallinna õppegrupi juhendaja Anni Vanin korraldas tasuta illustratsiooni töötoa. Veel on võimalik registreeruda botaanilise joonistamise baaskursusele edasijõudnutele.

Pallase raamatukogus on avatud näitus “25 Eesti kauneimat raamatut ja 5 Eesti kauneimat lasteraamatut 2023”, millega seises toimus seminar Eesti kauneimate raamatute 2023 teemal, kus kõnelesid žüriide esimehed Karel Korp ja Kristi Kangilaski.

Osalesime EKEÜ kevadseminaril “Mis on muutuste hind?” Tartus, VOCOs.