OKTOOBER 2022 Kunstikoolis 01. november madleen

Oktoober algas Tartu Kunstikooli jaoks suure rõõmusõnumiga - meie 3D erialajuht ja õpetaja Siim Soonsein valiti aasta kutseõpetajaks. Ta on uuendusmeelne kutseõpetaja, kes toob haridusse põnevaid digilahendusi, õpib ise ja õpetab teisi. Ta annab hoogu liitreaalsuse ja virtuaalreaalsuse rakendamisele õppetöös.

Liivimaa kutsekoolide tänuõhtul 2022 tunnustati kaht meie töötajat: stilistide ja dekoraatorite erialajuhti Madis Nurmsi ja projektijuhti ning õpetajat Juta Vallikivi. Üritus toimus Rõuges.

Meie vilistlane Carol Soovik esindas Eestit graafilise disaini erialal kutsemeisterlikkuse maailmameistrivõistlusel WorldSkills 2022. Temaga oli kaasas meie kujundusgraafika erialajuht ja ekspert graafilises disainins - Janika Nõmmela. Rohkem infot võistlusest ja tulemused leiad SIIT.

Kutsekoolide mälumängul, milles Carol ja Janika samuti kaasa lõid, toodi koju kolmas koht. Järgmise mängu korraldab Tartu Kunstikool ise.

Avasime mälestustahvli klassis 315 meenutamaks meie emakeeleõpetajat Karin Rummot. Lisaks on nüüd klassis ka Karin Rummole pühendatud raamaturiiul. Aitäh kõigile vilistlastele ja töötajatele, kes seda ettevõtmist toetasid.

Meie õpilased osalesid graafika vahetuse projektis USA ülikoolidega, mille eesmärk on pakkuda toetust Ukraina sõjapõgenikest õpilastele.

Tähistasime õpetajate päeva ning ristisime ära meie esimese kursuse jaanikesed. Viimase kursuse õpilased suundusid peatselt peale esimese kursuse auväärseteks Kunstikooli liikmeteks ristimist ettevõttepraktikale. Praktikal ollakse kaks kuud. Detsembris esitlevad nad juba oma kogemusi. Praktikale suunduti Erasmus+ abil ka välismaale.

Välismaal käis ka meie praktikate kordinaator Piret Paluteder. Ta veetis kaks nädalat Berliinis, kus uuris, kuidas Berliini koolides ühendatakse kunsti- ja keeleõpe, oli assistendiks oma Erasmuse mentorile kunstnik Bärbel Rothhaarile ning külastas meie õppijaid Berliini praktikakohas. Lisaks külastasid meie stilistide ja dekoraatorite õpetajad WorldSkillsi dekoraatorite võistlust Stockholmis. Aasta kutseõpetaja Siim suundus samuti õpirändesse Rootsi. Lisaks külastasid mitmed meie õpetajad Veneetsia biennaali.

Tartu Kunstikooli dekoraatorite töid võis oktoobris näha Tartu Abakhani akendel. Dekoratsioonid ja ka kostüümid läksid samuti käiku kuu viimasel päeval, mil meie majas toimus õpilaste enda korraldatud Halloweeni pidu.

Avame Tallinnas ukraina õppegrupi. Tartu Kunstikoolil on välja arendatud metoodika: kunst + keeleõpe + projektiõpe + tiimicoachimine, mille soovime viia ka pealinna. Otsime oma tiimi erinevaid liikmeid, nii pika- kui ka lühiajaliseks tööks ning nii ukraina, vene, kui ka ainult eesti keele oskajaid. Leiad info SIIT.