SEPTEMBER 2024 Kunstikoolis 30. september madleen

See kooliaasta algas kolmekordse pidulikkusega. Toimus lausa kolm esimese koolipäeva aktust.  Kõigepealt kujundaja õppekava + disainKUVA aktus Aparaaditehase hoovis ja seejärel meie Tallinna osakonna avaaktus ARS Kunstilinnakus. Lõpuks toimus esmakordselt meie uue kestlike tehnoloogiate õppekava aktus koos Tartu Rakendusliku Kolledžiga.

Septembri esimesel nädalal vaatasime ka tagasi. Meie oma töötajad, kes lõpetasid kevadel ülikooli, tutvustasid kolleegidele oma kaitstud bakalaureuse- ja magistritöid.

Meie töötajad osalesid Inseneriakadeemia suvekoolis, Disainikeskuse korraldatud Design Value Workshopil, Kutsekoja rahvusvahelisel konverentsil “Elukestva õppe paradoksid – kas võidab see, kel on rohkem oskusi?” ja veel mitmetel inspireerivatel ja koostöistel seminaridel.

Lõpukursuste õpilased käisid Disainiööl vaatluspraktikal. Esimesele kursusele oli magusaks palaks aga erinevate erialavaldkonna ettevõtjatega tutvumine. Mindi ise nii ise kohale kui võeti vastu ka külalisi. Osalesime ka Tartu Illustratsioonifestivalil.

Septembri lõpus said ristitud meie esimese kursuse õpilased ehk Jaanikesed. Meeleolukat jäädvustust üritusest saab näha meie TikToki kanalilt @tartukunstikool

Kuu lõpetasime pidulikult ja alustasime oma õppekava regatti ehk enese kutseharidusreformiks valmispanekut.

Lisaks toimus KUMUs Sadolini aasta värvi välja kuulutamine, mille raames avati ka meie õpilaste näitus, mille teosed on inspireeritud aasta värvist “True Joy”.

Avatud on kandideerimine töökohapõhisesse õppesse.

Avatud on kandideerimine töökohapõhisesse õppesse.