VEEBRUAR 2023 Kunstikoolis 01. märts madleen

Aasta alguses jõudis Kanal 2 eetrisse kutsemeisterlikkuse võistluse "Noor Meister" uus hooaeg. Graafilise disaini võistlustulle astusid 15 võistleja seas ka neli Tartu Kunstikooli õpilast: Kirke-Berit Soosaar, Mirjam Sürr Tullus, Ander Peedumäe ja Kermo Lukas. Teise koha tõi võistluselt koju Ander Peedumäe ning kolmanda koha Kermo Lukas.

Veel viimaseid päevi on võimalik kandideerida kunstnik-kujundaja jätkuõppesse, mis algas veebruari alguses. Lisaks ootame koolide meeskondi disainmõtlemise laborisse. Näited väljakutsetest, mida varasemad disainilabroi osalejad on lahendanud: tunniplaani korraldus, 5. taseme õpidisain, HEV õpilaste toetamine, kestliku hariduse disainimine, lõimingud jms.

Meie värske vilistlane Ilja jagas oma kogemust möödunud sügise Tartu Kunstikooli ettevõttepraktikast, mille ta sooritas Berliinis. Indoneesiast Green Schoolist tagasi jõudnud Tartu Kunstikooli direktor ja õppejuht jagasid meiega samuti oma kogemusi ja fotosid reisist

Meie kodulehelt sai lugeda ka intervjuud värske vilistlase Ander Peedumäega, kes pälvis 2022 TK jõulustipendiumi ning tõi medali koju ka Noorelt Meistrilt.

2023 lõpetanud lennu õpilased sooritasid veebruaris oma lõpueksamid ning kaitseid ära oma portfooliod. Portfooliote kaitsmise ajal joonistas meie õpetaja Helen Bunder kõik esinejad üles ning kirjutas juurde mälestuseks ka olulisi märksõnu ja tabavaid ütlemisi. Nendest joonistustest valmis 2023 lennu lõpuraamat. Lõpuaktus toimus 23. veebruaril Atlantise majas.

Veebruaris tähistasime ka vastlapäeva ja seda ikka traditsioonilise vastlamatkaga. Seekord toimus matk Ukraina ja Eesti auks. 24. veebruari eel toimunud matk oli hea võimalus tutvustada meie ukraina õpilastele meie vastla- ja vabariigi aastapäeva traditsioone ning lisada sellele kuupäevale uut ja toetavat tähendust. Matk lõppes nagu ikka supi, vastlakukli, lõkke ja vurri keerutamisega.

Algas registreerumine Tartu Kunstikooli ettevalmistuskursusele. Lisaks on gümnaasiumi õpilastel võimalik registreeruda Tartu Kunstikooli pakutavale valikkursusele visualiseerimine 3D-modelleerimise abil.

Pallase raamatukogus toimus veebruaris vestlustund kunstnik Tuuli Puhveliga raamatunäituse MEELEMAASTIK teemal. Lisaks sellele viidi raamatukogus läbi doonoripäev.