Uudised

VEEBRUAR 2024 Tartu Kunstikoolis 04. märts madleen


Veebruar on Tartu Kunstikoolis pidulik viimase kursusele teele saatmise kuu. Lõpukursused kaitsesid oma portfoolioid ning sooritasid kutseeksameid. Seejärel ootas neid ees vahetult enne vabariigi aastapäeva toimunud lõpuaktus. Palju õnne ja edu kõigile värsketele lõpetajatele!

Veebruaris oli võimalik kandideerida Tartu Kunstikooli kunstnik-kujundaja (KUKU) jätkuõppesse.

Praegu on avatud registreerumine Tartu Kunstikooli ettevalmistuskursusele, mis annab vajalikud oskused kujundaja õppekavale kandideerimiseks. Viimane võimalus on end kirja panna ka kutsekoolidele ja gümnaasiumitele suunatud veebipõhistele valikkursustele: videostilistika, 3D SketchUp ja lihtsama kasutajaliidese (veebileht, -rakendus, äpp) prototüüpimise ja kujundamise algtõed. Kursused algavad juba märtsis!

Tartu Kunstikooli õpilased osalesid Luua Metsanduskoolis toimunud Liivimaa Kutsekoolide Talimängudel ning tõid sealt koju III koha. Töötajate esindusega oldi väljas ka Järvamaa Kutsehariduskeskuses toimunud Liivimaa Kutsekoolide mälumängul.

Teise kursuse 3D õpilased külastasid Viktoria Berezina näitust HAKI galeriis ja kohtusid ka kunstniku endaga. Meie õpilasi külastas veebruaris ka SprayPinteri looja Mihkel Joala.

Sõbrapäeval toimus seekordne traditsiooniline vastlamatk, mida vedas eest õpetaja Hillad Uudevalt. Hea seltskond, loodus, liikumine, supp ja kukkel! Lisaks sellele tähistati ka sõbrapäevanädalat stiilinädala ja aardejahiga.

Pallase raamatukogus oli veebruaris üleval Kunstikooli õpetaja ja kunstniku Kalli Kalde graafika ja joonistuste näitus „Müütiline Peruu“. 22. veebruaril tähistati raamtukogus ka Eesti Vabariigi aastapäeva.

Võõrustasime külalisi Leedust ning ka Eestist Sisekaitseakadeemiast.

Käib pidev töö uue kestlike tehnoloogiate õppekavaga. Vastuvõtt nii kujundaja kui ka kestlike tehnoloogiate õppekavale algab juba aprillis.

Kuu lõpus toimus selle kevade esimene avatud uste päev. Järgmine avatud uste päev toimub 28. märtsil veebis.

Veebruar on Tartu Kunstikoolis pidulik viimase kursusele teele saatmise kuu. Lõpukursused kaitsesid oma portfoolioid ning sooritasid kutseeksameid. Seejärel ootas neid ees vahetult enne vabariigi aastapäeva toimunud lõpuaktus. Palju õnne ja edu kõigile värsketele lõpetajatele!

Veebruaris oli võimalik kandideerida Tartu Kunstikooli kunstnik-kujundaja (KUKU) jätkuõppesse.

Praegu on avatud registreerumine Tartu Kunstikooli ettevalmistuskursusele, mis annab vajalikud oskused kujundaja õppekavale kandideerimiseks. Viimane võimalus on end kirja panna ka kutsekoolidele ja gümnaasiumitele suunatud veebipõhistele valikkursustele: videostilistika, 3D SketchUp ja lihtsama kasutajaliidese (veebileht, -rakendus, äpp) prototüüpimise ja kujundamise algtõed. Kursused algavad juba märtsis!

Tartu Kunstikooli õpilased osalesid Luua Metsanduskoolis toimunud Liivimaa Kutsekoolide Talimängudel ning tõid sealt koju III koha. Töötajate esindusega oldi väljas ka Järvamaa Kutsehariduskeskuses toimunud Liivimaa Kutsekoolide mälumängul.

Teise kursuse 3D õpilased külastasid Viktoria Berezina näitust HAKI galeriis ja kohtusid ka kunstniku endaga. Meie õpilasi külastas veebruaris ka SprayPinteri looja Mihkel Joala.

Sõbrapäeval toimus seekordne traditsiooniline vastlamatk, mida vedas eest õpetaja Hillad Uudevalt. Hea seltskond, loodus, liikumine, supp ja kukkel! Lisaks sellele tähistati ka sõbrapäevanädalat stiilinädala ja aardejahiga.

Pallase raamatukogus oli veebruaris üleval Kunstikooli õpetaja ja kunstniku Kalli Kalde graafika ja joonistuste näitus „Müütiline Peruu“. 22. veebruaril tähistati raamtukogus ka Eesti Vabariigi aastapäeva.

Võõrustasime külalisi Leedust ning ka Eestist Sisekaitseakadeemiast.

Käib pidev töö uue kestlike tehnoloogiate õppekavaga. Vastuvõtt nii kujundaja kui ka kestlike tehnoloogiate õppekavale algab juba aprillis.

Kuu lõpus toimus selle kevade esimene avatud uste päev. Järgmine avatud uste päev toimub 28. märtsil veebis.