Новости

JAANUAR 2024 Tartu Kunstikoolis 01. февраля madleen


Uus aasta on toonud endaga kaasa mitmeid uusi alguseid. Jätkame koos Tartu Rakendusliku Kolledžiga tööd uue nelja aastase “Kestlike tehnoloogiate” õppekava kallal. Alustasime jaanuaris oma uue õppekava õpetajate väljakoolitamist. Õpilased saavad õppima kandideerida juba aprillis. Võimalik on valida nelja suuna vahel: nutikad seadmed, disain, materjaliringlus ja digitehnoloogia.

Valmistume ka kujundaja õppekava erialade vastuvõtuks (3D, kujundusgraafika, dekoraator). Värske kandideerimisinfo ilmub juba jooksvalt meie kodulehele. Veebruari lõpus ootame teid osa võtma meie selle aasta esimesest avatud uste päevast, kus tuleb esmakordsele tutvustamisele ka meie uus kestlike tehnoloogiate õppekava. Jooskvalt ootame õpilasi ka õpilasvarjudeks.

Tänavune KUKU lend kaitses jaanuaris ära oma lõpuprojektid. Juba veebruaris algab ka vastuvõtt kunstnik-kujundajate (KUKU) jätkuõppe uude lendi. Kui ka sul on mõttes mõni suurem loovprojekt, mille tahaksid ära teha ning vajaksid selleks erialast tuge, siis piilu meie KUKU õppe vastuvõttu!

Aasta tagasi avasime Tallinnas disaini kutsevaliku õppegrupi ukraina noortele. Nüüd lõpetas nende esimene lend. Rõõmus uudis on aga see, et me ei lahku veel pealinnast! Võtame sinna vastu uue õppegrupi noori. Kandideerima on oodatud ka kõik eesti noored. See on võimalus tulla end pooleks aastaks disaini valdkonnas tasuta täiendama.

Nii KUKU lend kui ka Tallinna ukraina õppegrupp lõpetasid meie kooli vähemalt ühe näitusega. KUKU lõpetaja Laura Kaasik avas Tampere Majas tekstiilinäituse “Uuesti unustatud” ning ukraina noorte loodud iidseid Ukraina kaitsenukud Motankad on väljas Tartu Mänguasjamuuseumis.

Õppeaasta ise algas Tartu Kunstikoolis taas ühe mitmekülgse valikainete nädalaga. Paljude valikute seast sai tegeleda näiteks nii ringmajanduse, tänavakunsti, animeerimise, ruumiinstallatsiooni ning taimede joonistamisega.

Meie 3D eriala juht Siim Soonsein osales mänguloojate ja mängutööstuse arutelul Kultuuriministeeriumis. Lisaks käis Siim koos meie 3D õpilastega taaskord Tartu Ülikooli Game Jamil ning nad tutvustasid oma uusimaid videomänge ja õpiaste loodud VR-rakendust Tartu Ülikooli Computer Graphics Projects Expo-l.

Tartu Kunstikooli korraldatud jaanuarikuisel rohehommikul oli teemaks digitaalne jalajälg ja sellest rääkis Kristina Allik (KUKU õppija, Pallase õppejõud). Sellele järgnes ka Tartu Kunstikooli enda aasta alguse digikoristus, millest võtsid osa nii töötajad kui õpilased.

Paljud meie õpetajad osalesid ühe päeva kestnud õpetajate toetusstreigis.

Pallase raamatukogus toimus näituse “Soome kaunimad raamatud 2022” temaatiline vestlusring, mida hoidis üleval meie õpilane Eva-Maria Suurevälja. Näituse kujundasid neljanda kursuse õpilased Arli Orlovski, Mirjam Elessawi ja Karen Liechti.

Praegu on raamatukogus aga üleval meie õpetaja ja kunstniku Kalli Kalde graafika näitus “Müütiline Peruu”. Kuu lõpus jagasid meie õpetajad Anne Rudanovski ja Kalli Kalde raamatukogus ka muljeid oma Erasmus+ Peruu õpirändest ja mida kasulikku nad sealt meie kooli tagasi tõid.

Raamatukogus toimus veel ka kohtumine illustraator Joonas Sildrega ja tema Konrad Mägist rääkiva graafilise romaani „Värviline Mägi. Graafiline romaan Konrad Mägist” esitlus.

Uus aasta on toonud endaga kaasa mitmeid uusi alguseid. Jätkame koos Tartu Rakendusliku Kolledžiga tööd uue nelja aastase “Kestlike tehnoloogiate” õppekava kallal. Alustasime jaanuaris oma uue õppekava õpetajate väljakoolitamist. Õpilased saavad õppima kandideerida juba aprillis. Võimalik on valida nelja suuna vahel: nutikad seadmed, disain, materjaliringlus ja digitehnoloogia.

Valmistume ka kujundaja õppekava erialade vastuvõtuks (3D, kujundusgraafika, dekoraator). Värske kandideerimisinfo ilmub juba jooksvalt meie kodulehele. Veebruari lõpus ootame teid osa võtma meie selle aasta esimesest avatud uste päevast, kus tuleb esmakordsele tutvustamisele ka meie uus kestlike tehnoloogiate õppekava. Jooskvalt ootame õpilasi ka õpilasvarjudeks.

Tänavune KUKU lend kaitses jaanuaris ära oma lõpuprojektid. Juba veebruaris algab ka vastuvõtt kunstnik-kujundajate (KUKU) jätkuõppe uude lendi. Kui ka sul on mõttes mõni suurem loovprojekt, mille tahaksid ära teha ning vajaksid selleks erialast tuge, siis piilu meie KUKU õppe vastuvõttu!

Aasta tagasi avasime Tallinnas disaini kutsevaliku õppegrupi ukraina noortele. Nüüd lõpetas nende esimene lend. Rõõmus uudis on aga see, et me ei lahku veel pealinnast! Võtame sinna vastu uue õppegrupi noori. Kandideerima on oodatud ka kõik eesti noored. See on võimalus tulla end pooleks aastaks disaini valdkonnas tasuta täiendama.

Nii KUKU lend kui ka Tallinna ukraina õppegrupp lõpetasid meie kooli vähemalt ühe näitusega. KUKU lõpetaja Laura Kaasik avas Tampere Majas tekstiilinäituse “Uuesti unustatud” ning ukraina noorte loodud iidseid Ukraina kaitsenukud Motankad on väljas Tartu Mänguasjamuuseumis.

Õppeaasta ise algas Tartu Kunstikoolis taas ühe mitmekülgse valikainete nädalaga. Paljude valikute seast sai tegeleda näiteks nii ringmajanduse, tänavakunsti, animeerimise, ruumiinstallatsiooni ning taimede joonistamisega.

Meie 3D eriala juht Siim Soonsein osales mänguloojate ja mängutööstuse arutelul Kultuuriministeeriumis. Lisaks käis Siim koos meie 3D õpilastega taaskord Tartu Ülikooli Game Jamil ning nad tutvustasid oma uusimaid videomänge ja õpiaste loodud VR-rakendust Tartu Ülikooli Computer Graphics Projects Expo-l.

Tartu Kunstikooli korraldatud jaanuarikuisel rohehommikul oli teemaks digitaalne jalajälg ja sellest rääkis Kristina Allik (KUKU õppija, Pallase õppejõud). Sellele järgnes ka Tartu Kunstikooli enda aasta alguse digikoristus, millest võtsid osa nii töötajad kui õpilased.

Paljud meie õpetajad osalesid ühe päeva kestnud õpetajate toetusstreigis.

Pallase raamatukogus toimus näituse “Soome kaunimad raamatud 2022” temaatiline vestlusring, mida hoidis üleval meie õpilane Eva-Maria Suurevälja. Näituse kujundasid neljanda kursuse õpilased Arli Orlovski, Mirjam Elessawi ja Karen Liechti.

Praegu on raamatukogus aga üleval meie õpetaja ja kunstniku Kalli Kalde graafika näitus “Müütiline Peruu”. Kuu lõpus jagasid meie õpetajad Anne Rudanovski ja Kalli Kalde raamatukogus ka muljeid oma Erasmus+ Peruu õpirändest ja mida kasulikku nad sealt meie kooli tagasi tõid.

Raamatukogus toimus veel ka kohtumine illustraator Joonas Sildrega ja tema Konrad Mägist rääkiva graafilise romaani „Värviline Mägi. Graafiline romaan Konrad Mägist” esitlus.