JAANUAR 2023 Kunstikoolis 03. veebruar madleen

Uus kalendriaasta Tartu Kunstikoolis algas valikainete nädalaga. Mõned valikainete nädalal toimunud ained olid näiteks "Joonistamine erinevatele materjalidele", kus joonistati plastikule, kangale ja kalkapaberile; ning Ukraina stilistide valikaine idee oli siduda 2023 aasta moetrende ja uuskasutust. Stiliseerimisel kasutati Uuskasutuskeskuse riideid.

Aasta alguses viisime läbi ka Tallinnasse rajatava Ukraina õppegrupi õpetajate viimased koolitused, peale mida algaski õppetöö. Võtsime õppima kaks 15-liikmelist õppegruppi, kes saavad õppida kahel erineval suunal: ringdisain ja digikunst. Õpperuumid asuvad ARSi Kunstilinnakus.

Tartu Kunstikoolis septembris põhiõppes alustanud ukraina noored on nüüdseks jagatud ära meie eesti keelsete õppegruppide vahel, kus neil on võimalus integreeruda gruppi ja praktiseerida ka oma igapäevases õppetöös eesti keelt. Meil on varasemaid edulugusid vene keelsete õppijatega, kes on asunud õppima meie põhiõppes eesti keelses klassis ning selle õppe edukalt läbinud ja eesti keele omandanud.

Jaanuaris viisime Räpina Aianduskoolis läbi disainilabori. Nüüd on ka teistel koolidel võimalus seal osaleda. Disainmõtlemine on loominguline probleemilahenduse viis, mis sarnaneb disainerite poolt loomeprotsessis kasutatavale meetodile, kuid mida järjest enam rakendatakse sotsiaalses, ärilises, hariduslikus jms kontekstis. Eelmise korra teemad olid nt: tunniplaani korraldus, 5 taseme õppimine, HEV vajadustega õpilased, keskkonna teema lõimimine.

Uuel aastal alustasime ka Tartu Kunstikooli üleilmse õpirändega. Meie direktor ja õppejuht õpivad ja töötavad kaks nädalat Green School International'is Balil.

Oma õpirändekogemusi jagasid meie sotsiaalmeedias meie stilistide ja dekoraatorite erialajuht Madis Berliinist, õpilane Heiko Rootsist ning õpilased Jekaterina ja Nadežda Hispaaniast.

Jaanuari lõpus algas ka uus vastuvõtt kunstnik-kujundaja jätkuõppesse. Kutsume sind aastasele kursusele, kus praktiliste projektide kaudu saad oma konkurentsivõimet tõsta ja avardada oma professionaalset horisonti. KUKU grupp on neile, kel on olemas kas eelnev disainiharidus või 4-taseme kutsestandardi tasemel portfoolio.

Meie õpetajad Maria Kiisküla ja Deniss Jershov osalesid kaks aastat Erasmus+ strateegilise koostöö projektis “Visual thinking techniques and design thinking strategies as tools for young learners in a virtual world”.

Oma näituse "Berliner" avas Tartu Linnaraamatukogus meie õpilane Ilja Jakovlev ning Tartu Kunstimajas toimuval näitusel "Salaaed" osalevad meie õpetajad Kalli Kalde (samuti näituse kuraator) ja Anne Rudanovski.

Jaanuaris oli Pallase raamatukogus avatud näitus “Uudiskirjandus 159”. Ning kuu viimasel päeval tähistati raamatukogus eesti kirjanduse päeva.

Tuletame meelde, et pakume valikainekursuseid ka teistele koolidele. Gümnaasiumite ja kutsekoolide õpilased saavad valida meie pakutavate valikainete seast endale meelepärase aine. Sel semetril olid valikus visualiseerimise kursus ja visualiseerimine 3D-modelleerimise abil.

Vastuvõtt Tartu Kunstikooli 2023/2024 õppeaastaks algab 3. aprillil. Täna on potentsiaalsetel õpilastel aga juba võimalus tulla meile õpilasvarjuks. Seda saab teha, pannes end kirja SIIN.