JUUNI 2024 Kunstikoolis 01. juuli madleen

Suvekuud algasid Tartu Kunstikoolis ilmale kohaselt peo ja pillerkaarega. Kooli lõpetas grupp Tartu disainKUVA ukraina noori. Aktus jätkus Tartu Kunstikooli traditsioonilise hoovipeoga, kus tunnustati õpilasi ja anti välja rändauhind Kuldpliiats. Seekord pälvis Kuldpliiatsi Alexia Ivanov. Pidu oli meeleolukas, täis töötube, kunsti, jäätist.

DisainKUVA õppekava lõpetasid ka Tallinna õppegrupi noored. Tallinna disainKUVA õppegruppi saab veel kandideerida kuni 23. augustini. Ülejäänud vastuvõtt 2024/25 õppeaastaks on lõppenud.

Möödunud kuul saime välja valida uued Tartu Kunstikooli õpilased. Toimusid portfooliote hindamised, erialakatsed, tegevuspäevad ja vestlused. Ootame kõiki Kunstikooli sisse pääsenud noori juba 11. juulil hoovipeole, et oma kursuse ja kooliga tutvuda.

Tartu Kunstikooli õpilase Angelina Paršina kavandi alusel sai Juuru SOS lasteküla palliplats uue ilme. Juhendas Marina Alekesjeva, teostada aitas TK õpilane Arli Orlovski. Lisaks sai Juuru SOS lasteküla laste tubadesse 5 seinamaali, mille kavandasid ja teostasid meie Tallinna õppegrupi ukraina õpilased. Teostuse projekti juhtis TK Tallinna tiimi projektijuht ja õpetaja Anni Vanin.

Juunikuus olid meil külas Omnia kooli fotograafiaõpilased Soomest. Nad lõid kaasa ka kuu alguses toimunud teise kursuse komplekseksamitel.

Esimene kursus käis aga traditsioonilisel maalipraktikal Saatses. Maaliti ka Tartus.

Õppeaasta lõpetati valikainetega nagu mesilaskunst, visualiseerimine, komposiitimine, vektorgraafika, tehisintellekti algkursus. Dekoraatorid olid selleks ajaks juba näpud Räpina Aianduskoolis roheliseks saanud, sest just seal saab meie ruumiloojatele selgeks lillede seadmise peen kunst.

Kunstikooli direktor Kadi Kreis osales VET tiimi ehk kutsehariduse ekspertide kogu õpirändes Iirimaal. Kõiki tulevaid Tartu Kunstikooli õpirände lugusid saab nüüd lugeda meie Erasmuse blogist.

Täiskasvanutel on võimalik registreeruda sügiseks Tartu Kunstikooli tasuta kursustele nii Narvas kui ka Tartus. Vaata kogu nimekirja SIIT. Kohti on piiratud arv!

Kuulutame koostöös SA Tartu Kultuurkapitaliga välja ka Tartu Kunstikooli fondi! Tartu Kunstikooli stipendiumi antakse välja üks kord aastas (jätkame traditsiooni anda välja stipendium jõuludel) ning stipendiumile saavad kandideerida kõik Tartu Kunstikooli õpilased, kes ei viibi akadeemilisel puhkusel. Kuidas Tartu Kunstikooli stipendiumifondi annetada, vaata SIIT.