Meie koolist

Tartu Kunstikooli traditsioonid

Kuldpliiats - traditsioon aastast 2010

Iga semestri lõpus valivad joonistusõpetajad hindamiste põhjal välja nominendid, kellest üks pärjatakse Kuldpliiatsiga. Õpilane saab hoida seda terve järgmise semestri, kuniks nimistusse lisandub järgmine laureaat ning pliiats rändab tema kätte.

Auhinda hakati välja andma 2010. aastast ning pliiatsi autoriks on Udo Vool.

Kuldpliiatsi pälvijad:

• Kevadsemester 2023 Angela Hurt
  • Sügissemester 2023 Jete Jänes

Maalipraktika - traditsioon aastast 1951

Maalipraktika on Tartu Kunstikooli traditsioon aastast 1951. Iga õppeaasta lõpul sõidetakse nädalaks või paariks looduskaunisse kohta Eestimaal. Käidud on näiteks Pühajärvel, Saaremaal, Pikakannul, Vana-Võidus, Nopri talus, Õisus, Olustveres, Luual jne.

Iga päev maalitakse kokku 6 tundi: 3 tundi ennelõunal ja 3 pärastlõunal. Iga päev valmib kaks A2 formaadis tööd. Uue päeva alguses antakse uus teema: näiteks maalitakse metsa või järve, inimesi, loomi või hooneid. On tehtud ka öömaalimist, kus hommikul selgub, et ööhämaruses on valitud paletilt eriti intensiivsed toonid.

Jaanikeste ristimine

Tartu Kunstikooli esimese kursuse õpilasi kutsutakse jaanikesteks. Kooliaasta alguses toimub vanemate kursuste korraldatud ristimisüritus, mille käigus saavad jaanikesed läbi lõbusate kunstikooliga seotud mängude ühtseks grupiks.

Pole täiesti kindel, millal võiks termin "jaanikesed" alguse sai, kuid eeldatakse, et see juhtus kaheksakümnendate esimeses pooles. "Jaanikeseks" said esimese kursuse õpilased õpetaja Jaan Parise järgi, kes oli enim pühendunud just esimese kursuse õpilaste juhendamisele ja toetas neid koolikeskkonda sisse elamisel.

Näituseprojekt

Näituseprojekt on iga-aastane teise kursuse õpilaste ühisnäitus, kus iga osaleja on väljas oma projektiga. Näitus on avatud kuu aega ühes avalikus kohas Tartus. Viimastel aastatel on see toimunud Tartu Raudteejaamas, nii ootesaalis, kohvikus kui tunnelites. Kogu teekond lõpptulemuseni saab jäädvustatud ka mõnel ühismeedia platvormil või virtuaalses näitusesaalis, nt Kunstmatrix, Facebook, Blogger või Behance. Igaühel on seal omaette kataloog. Vaata viimaste aastate töid siit: Näituseprojekt 2023 ja Näituseprojekt 2022

Kuldpliiats - traditsioon aastast 2010

Auhinda hakati välja andma 2010. aastast ning pliiatsi autoriks on Udo Vool.

Kuldpliiatsi pälvijad:

• Sügissemester 2010 Siiri Jüris