Moejoonistamise ABC alustab 27. märtsil. 08. märts

27. märtsil alustab Tartu Kunstikoolis moejoonistamise ABC kursus.

Kursust viib läbi Kadri Veisner kes on õppinud Eesti Kunstiakadeemias moestilistikat. Ta on stilist enda loodud firmas www.kadriveisner.eu ning tema kireks on moe- ja stilistikaalane nõustamine ning ta tegeleb selle kõige kõrvalt moekoolitamisega. Kadri üheks suurimaks hobiks on moejoonistamine erinevate vahenditega ning maalimine akvarellidega, mis on tema lemmikvahendiks. Kadri autorilooming joonistuste näol on jõudnud koti ja padja peale ning peagi näeb neid ka rõivastel. Kadri on korraldanud ise moeshowsid ning nendel ka osalenud stilistina, pannes kokku erinevate brändide kollektsioone.

Kursus on mõeldud inimestele igas vanuses, kes sooviksid õppida nullist joonistama figuuri koos riietega ning seda mõne sekundi vältel. Inimesed, kes õmblevad või tegelevad moega, kelle jaoks on oluline oskus käeliselt end väljendada ning kiiresti. Samas on see moejoonistamise õpe ka neile, kes sooviksid lihtsalt harjutada joonistamist ning õppida selgeks eelkõige moefiguuri visandamise nipid. Kursuse läbimisel on inimene saanud juurde enesekindlust ja oskuse, kuidas joonistada moefiguuri ning saab ka iseseisvalt edasi liikuda ning areneda omal käel edasi. Antud süsteem annab aluse ka inimfiguuri proportsioonidest arusaamise ning peale süsteemi selgeks saamist võib joonistada figuuri erinevates asendites. Peale kursuse lõpetamist on igal inimesel välja kujunenud oma stiil ja käekiri, kuidas figuuri visandada, lisaks palju erinevaid nippe joonistamiseks.

Koolitaja kirjeldus kursuse ülesehitusest:
Kõigepealt harjutame kolmnurkade süsteemi, mis annab meile arusaamise figuuri püsti püsimisest ükskõik millises asendis. Alustame hariliku pliiatsiga, unustame kustutuskummi, liigume edasi markeritega ning seejärel kui figuurivisandamine on selge, katsetame vahendeid ja stiile nagu: süsi, pastell, lõiketehnika, kollaaž, akvarell, akrüül, tint, jms.

Kursusele on piiratud kohad.
Tartu Kunstikooli õpilastele on kursus tasuta ning külalistele 70 eurot.
Kursusele saab registreerida aadressil: maria.lang@tartukunstikool.ee.

Vaata FB sündmusest täpsemalt toimumise kohta.

27. märtsil alustab Tartu Kunstikoolis moejoonistamise ABC kursus.

Koolitaja kirjeldus kursuse ülesehitusest:

Kursusele on piiratud kohad.
Tartu Kunstikooli õpilastele on kursus tasuta ning külalistele 70 eurot.
Kursusele saab registreerida aadressil: maria.lang@tartukunstikool.ee.

Vaata FB sündmusest täpsemalt toimumise kohta.