Global Game Jam 2019 Tartus 06. veebruar Tartu Kunstikool

Jaanuarikuu viimasel nädalavahetusel toimus Tartus, Aparaaditehase 3D Kasvuhoones APT GameGeneratori poolt korraldatud Global Game Jam 2019, ehk järjekordne mänguarenduse maraton, mis kestis tervelt kolm päeva.

Oma panus ürituse toimumisse andis ka Tartu Kunstikooli läbi "Koos ettevõtlikuks!" projekt.  Projekti käigus saavad osalejad ettevõtlikuks läbi tiimitöö - täpsemalt saab lugeda siit.

Samuti olid paljud osalejad Tartu Kunstikooli praegused või endised õpilased: Maarja Rebane, Carol Schults, Mihkel Trei, Mihkel Vabamäe, Reimo Luik, Giancarlo Robles Pacheco, Ronal Must, Johannes-Reginald Jaagomann, Reino Meensalu, Madis Kübarsepp, Merle Palk, Silver Kontus, Urmet Ivask.

Kolme päeva jooksul pidid mitmeliikmelised meeskonnad valmis saama enda arvutimängu prototüübi, mida seejärel ühiselt hinnati. Parimad tööd said ka autasustatud. Jammi teema oli: "What home means to you". Kokku oli osalejaid oli 44 ehk 10 meeskonda.

Kohalike hääletuste tulemused võib leida siit (+mängude lingid): https://apt-vote.appspot.com/event/ggj2019/results.

Peakorraldaja Marko Korbun kirjeldab sündmust nõnda: „Korraldame sarnaseid üritusi juba mõned aastad ning selle tulemusena on tekkinud üksteist toetav kogukond mänguarenduse huvilistest. Loodame lähiaastatel näha hobiarendajatest ettevõtjaid, sest eelkõige Soome kogemusele tuginedes on mängude tootmine kiiresti kasvav majandusharu.“

Global Game Jam on rahvusvaheline üritus, mis toimub samaaegselt kümnetes erinevates riikides ja sadades erinevates linnades.