OKTOOBER 2023 Tartu Kunstikoolis 31. oktoober madleen

Oktoobris käivitus Tartu Kunstikoolis väljakutse "Pikslid ja pintslid". Idee on tulnud rahvusvahelisest joonistamise väljakutsest nimega Inktober. Väljakutse jooksul tuli õpilastel luua teoseid kahekümne kahe päeva jooksul (oktoobrikuu tööpäevadel) nimekirjas antud märksõnade järgi. Teosed võisid olla fotod, maalid, joonistused jne. Eesmärgiks on harjutada järjepidevust, visandamist ja miks mitte ka uue tehnika proovimist.

Pikslid ja pintlsid väljakutse kokkuvõtted on leitavad Tartu Kunstikooli sotsiaalmeediast (1, 2, 3, 4). Tutvuda sai ka töödega vormiõpetuse tunnist ja pakendidisaini kursuselt. Oma liikuvaid pilte jagas ka meie teatriring (1, 2, 3, 4, 5, 6).

Oktoobris toimus selle õppeaasta esimene valikainetenädal. Võimalik oli valida näiteks vektorgraafikas mustrite loomine, praktiline tüpograafia, kaasav sotsiaalmeedia sisu, digitaalse toote kiirprototüüpimine, VR prillidega maalimine, avatari loomine, kollaaž, digimaal, helilogo ja palju-palju muud! Tulemusi võib leida novembrikuu jooksul meie sotsiaalmeediast.

Viimane kursus ristis ära meie esimese kursuse jaanikesed. Tegevusi jagus nii õue kui tuppa! Õpetajate päeval pandi samamoodi proovile ka õpetajad.

Peale ristimist suundusid meie viimase kursuse õppijad praktikale. Praktikate tulemusi esitletakse 15. detsembril. Praktikale suunduti ka välismaale Küprosele ja Hispaaniasse.

3D eriala õpilased osalesid University of Tartu Game Jam-il. Seekord oli meie õpilaste osas rekordiline osalus - 21 õpilast, 1 õpetaja, 1 vilistlane. Osalejaid kokku oli ca 60, kes moodustasid 14 tiimi, meie õpilasi jagus sel korral koguni 8-sse tiimi. Tutvu tulemustega SIIN.

Liivimaa kutsekoolide õpetajate tänuüritusel Olustveres andis HTMI asekantsler Renno Veinthal üle haridus- ja teaduministri tänukirjad pühendunud töö eest kahele Tartu Kunstikooli töötajale Kristiina Krüspan (sotsiaalpedagoog) ja Roosi Nemliher (õppejuht).

Oktoobris toimus meie koolis taaskord ka OskusteÖÖ, mis on Euroopa kutseoskuste nädala raames korraldatav üle-eestiline kutseoskuste festival, mille käigus kutsekoolid teile oma uksed avavad. Võimalus oli osaleda nii tasuta joonistamise kui ka graafilise disaini kursusel või külastada meie avatud 3D osakonda.

Lisaks toimus Kunstikoolis ka töötuba "Visuaalne mõtlemine, lapse õppimise loomulik toetaja", mille eesmärk oli tutvustada visuaalse mõtlemise tehnikad ja pakkuda praktilisi visuaalseid aluseid, mida oma lastele õpetada ning toetada laste loovust ja probleemilahendusoskusi. Koolituste ja töötubadega kursis püsimiseks soovitame hoida meil sotsiaalmeedias silma peal.

Meid külastasid haridustöötajad nii Saksamaalt kui ka Hollandist. Meie tugirühm käis õpirändes Portugalis Antonio Arroio kunstikoolis. Õpirändes käidi töötajate seast ka Islandil Gullkistanis ja Norras Bodos.

Õpilastel oli oktoobris võimalus osa võtta kunstinõukogust, ajahalduse kursusest ning kohtuda praktik Anne-Ly Kandeliniga ja arutada turunduse teemadel.

Pakume tööampse nii matemaatika kui eesti keele õpetajatele! Tule ja võta endale üheks tööpäeva õhtuks uus väljakutse.